Идеи - Citizen.BG

Предложи идея за промяна в законодателството или важен обществен въпрос!

Вие сте използвали всичките си гласове и няма да можете да публикувате нова идея, но все още можете да търсите и коментирате вече публикуваните идеи.

Има два начина, за да получите повече гласове:

• Когато администратора затвори една идея, за която сте гласували, Вие ще получите гласовете за тази идея обратно.
  • Можете да премахнете гласовете си от идеята, която подкрепихте.
  • За да видите идеите, за които вече е гласувано, изберете "Обратна връзка" филтър и изберете "Моите отворени идеи".
(мисли…)

Въведете Вашата идея и ние ще потърсим дали вече не е предложена от друг.

Ако вече съществува подобна идея, можете да подкрепят и да го коментирам.

Ако тя не съществува, можете да публикувате Вашата идея, така че другите да го подкрепят.

Въведете Вашата идея и ние ще потърсим дали вече не е предложена от друг.

1. Намаляване на парламентарната квота във ВСС, за да бъде ограничено политическото влияние в съдебната система

Висшият съдебен съвет е обгърнат от постоянни скандали. С успешното протичане на първите преки избори сред съдиите, и фиктивните парламентарни дебати за парламентарната квота във ВСС, отново назрява въпросът за ограничаване на парламентарната квота. Гражданска инициатива „Правосъдие за всеки“ предлага тази квота да бъде свалена от 11 на 5 представители: http://pravosadiezavseki.com/2017/06/27/da-se-namali-parlamentarnata-kvota-vav-vss/
    Аз подкрепям тяхната идея и аргументите за нея, и затова ги споделям тук.

3 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
    Съгласен съм с Условията за ползване
    Влезли сте като (Излизане)
    Имате останали! (?) (мисли…)
  2. ОСНОВНИ ПРАВА И ПРИНЦИПИ на БЪЛГАРИЯ

ОСНОВНИ ПРАВА И ПРИНЦИПИ
    на БЪЛГАРИЯ
    (Създаването им започна на 2 февруари 2016 година.)

Ние, Суверенът на България – Българският народ, сме щастливи и благодарни, че вече имаме ОСНОВНИ ПРАВА И ПРИНЦИПИ, които правят България рай,
    и които се разпространяват по целия свят.
    НАПРАВЕНО Е!

ОСНОВАНИЯ И ПРЕДИСЛОВИЕ
    Българската конституция публикувана в бр. 56 от 13 юли 1991 г. на „Държавен вестник” е незаконна, поради факта, че бившият Президент Желю Желев не я е обнародвал, както Чл 143, ал.4 от Конституцията на Народна Република България постановява.
    Има липса на легитимност на съдебната власт, от което следва, че всички регистрации и…

9 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
    1 коментар  ·  Отбележи идеята като неуместна…  ·  Администратор →
  3. Предлагам,защото са нужни тези реформи

Главният прокурор и главният полицай на България да се избират мажоритарно. Да се гласува закон за лустрация и декомунизация на България.Електронно гласуване по интернет.Реформиране на учебниците и образованието с истинската история на България,а не русофилската или комунистическата писана след 9 септември 1944 година.

4 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  4. Предлагам майчинските и детски добавки да се дават според дипломата.

Ако си завършил основно-20 лв
    Средно-40 лв
    Висше-60лв

18 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  5. Предлагам- 1)Страната се разделя на 240 избирателни окръга, по един за депутатско място,

Предлагам-
    1)Страната се разделя на 240 избирателни окръга/секция, по един за депутатско място. Всеки избирател има право да се регистрира в който иска окръг/секция. Всеки избирател получава електронна карта , държавата създава служба "електронен глас" (по подобие на "електронен подпис).
    Картите се доставят до получателя за сметка на бюджета 50% и на избирателя - 50%. Без карта не може да се гласува .
    2)Избирателните секции се разделят на 3-групи. След приемане на закона следват избори - в група 1-ва - 6 месеца след закона, в група 2 - 18 месеца след група 1, в група 3 - 18 месеца след…

4 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  6. Предлагам да се върне БДС за храните от преди 1989!

Храната, която се предлага по рафтовете на магазините е нищо повече от микс от химикали, които на всичкото отгоре се внасят и от чужбина. Време е компаниите от хранителната индустрия да поемат социалната отговорност за субстанциите, които се влагат в храната ни днес, а държавата заеме страната на потребителите.

16 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  7. Децентрализация

Вече на всички е ясно, че мафията е в Парламента. Самият факт, че заместник-председателя на Народното събрание е престъпник говори сам по себе си. Струпването на цялата тази сила, власт, пари, влияние на едно място е много удобно за властимащите и убийствено за страната. Предлагам подписки за преместване Парламента в старата столица Търново. Ситуиране на съдебната власт другаде. Има примери и те са все успешни.

20 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  8. Предлагам временно outsource-ване на българското правораздаване

Тъй като стана пределно ясно, че МВР, ДАНС, прокуратурата и съда са разбираемо най-уязвими на влияния от мафията и пипалата на бившата ДС, а ние имаме спешна нужда от "изчистване на кочинката", предлагам следното:
    1) Поканваме Европейския Съюз да поеме ръководството на съответните институции.
    2) Заимстваме добри практики и специалисти от всички държави в ЕС, които да формират нови разследващи и правораздаващи органи на място на старите
    3) задължително всички български служители на тези нови органи са без връзки със съществуващите такива и ако е възможно под определена възрастова граница
    4) След заработването на новите институции разформироваме старите
    5) Провеждане…

19 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  9. ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ, КОИТО ПОМНЯТ ИСТОРИЯТА НА БЪЛГАРИТЕ И СЕГА СЪГРАЖДАТ БЪДЕЩЕТО НИ! В наименованието и в описанието на вашата

Желаете да промените България!? Да започнем със себе си!

Искате НОВ МОДЕЛ!? Моделирайте върху предложената идея!

2 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  10. Бинарна изборна система. Мажоритарна и/или преференциално-пропороционална ... избирате ВИЕ в самия изборен процес.

1. Изборно Законодателство – въвеждане на бинарна (универсална) изборна система за парламентарните избори. Избирателят на изборите ще може да гласува /вариант А/ за мажоритарен кандидат или /Вариант Б/ за кандидат от пропорционално-преференциална партийна листа, или /Вариант В/ за двете.
    Един примерен резултат от петмандатен избирателен район: 1. ААА - Мажоритарна номинация (34%), 2. БББ - преференциалнопартиен кандидат на партия Б (21%). 3. ВВВ - Преференциалнопартиен кандидат на партия В (20%). 4. ГГГ - /Втори/преференциално предпочетен кандидат на партия В (13%). 5. ДДД - Мажоритарна номинация (9%).
    Достатъчно ограничение срещу неограничената площ на двата евентуални “бюлетинени чаршафи”/един мажоритарен и един пропорционално-преференциален/…

1 глас
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  11. Концепция на Виртуално Народно Събрание = ВНС, съставено от активната чат от Българския Национален Интернет Електорат = НИЕ!

Концепция на Виртуално Народно Събрание (ВНС) съставено от активната чат от Българския Национален Интернет Електорат (НИЕ!), от всеки и всички, представляващи чрез интернет себе си, групата, сдружението, партията, народа си!

Нека Тези, Които Имат Само Аргументи Защо Концепцията на ВНС Е НЕОСЪЩЕСТВИМА да продължават да разчитат на обикновеното ‘реално’ НС!!!
    ВСЕКИ, КОЙТО ИМА КОНСТРУКТИВНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ДОРАЗВИТИЕ НА КОНЦЕПЦИЯТА, Е ПОКАНЕН ДА ГИ СПОДЕЛИ И ДА СЪДЕЙСТВА!!!

ОСНОВНА ХАРАКТЕРИСТИКА на концептуалното ВНС е, че то е с неограничен брой представители на БЪЛГАРСКИЯ СУВЕРЕН, ИМАЩИ ВОЛЯТА ДА ЗАЯВЯТ ИКОНОМИЧЕСКИ И ПОЛИТИЧЕСКИ ИНТЕРЕСИ ПРЕД Българския Национален Интернет Електорат = ‘НИЕ!’ и всички…

5 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  12. Успоредна система за мониторинг на правителството

Създаване на електронна система, която да прави мониторинг на всички решения в народното събрание и министрите. Всички регистрирани потребители могат да гласуват за всяко решение с "да","не","въздържал се". Това ще е платформа за сравнение до колко мнението на управляващите съвпада с това на гражданите ( избирателите). Като за начало няма да е официална а по-скоро за статистиката, но след време ако се наложи, може да замени самите депутати

25 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  13. 10 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  14. 43 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  15. Предлагам майчинските и детските добавки-само ако имаш трудов стаж и осигуровки

Майчински и детски добавки-само ако си работил и имаш трудов стаж.
    Стига с това свръх толериране на малцинствата.Ако не си работил,а имаш дете,значи си достатъчно богат за детски добавки.
    Не можем с псевдо демократични способи една малка разпарчетосана България да си позволява да изхранва 1 милион необразовани роми,само защото те се плодят всяка година.
    Тази супер толерантност ни задълбава още повече.

71 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  16. Предлагам за влизане в домът ти,да можеш да използваш законното ти оръжие,като това да се смята за неизбежна самоотбрана и не носиш отговор

Предлагам за влизане в домът ти,да можеш да използваш законното ти оръжие,като това да се смята за неизбежна самоотбрана и не носиш отговорност.
    И без това хората нямат чувството на сигурност в съдебната система и МВР,поне да имат възможност да се защитават.

63 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  17. Предлагам създаване на нова политическа партия,в която да членуват всички,които не са доволни от политическите партии,които съществуват в Ре

Предлагам създаване на нова политическа партия,в която да членуват всички,които не са доволни от политическите партии,които съществуват в Република България към този момент.В тази ПП би трябвало да членуват и да се привлекат:учители,лекари,детски учителки,студенти,ученици /във възраст разрешаваща гласуването на парламентарни избори/,работници/нископлатени/ и в средни нива на позиции във фирми,преподаватели в университети,държавни служители и други.Тази ПП трябва да се сформира от будни българи,хора,които се интересуват от своето бъдеще и бъдещето на децата на България и бъдещето на обществото и най-вече хора,които са с широко и съзидателно виждане за живота и не са "коне с капаци"-най-вече студенти,преподаватели във ВУЗ,СУ и основни училища,лекари…

20 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  18. Забрана на системата със сини зони за паркиране на автомобилите

Сините зони не са решение на проблемите с паркирането на автомобилите в натоварените части на градовете. Единствено облагодетелствани са богатите, за които не е проблем да плащат. Т.е. това е система, при която само богатите приоритетно получават място за паркиране върху обществена територия, която принадлежи на всички.

9 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  19. Предложение от граждани за промяна на политическия модел Време е за нова, стабилна и просперираща България! Ние обикновенните граждани см

Предложение от граждани
    за
    промяна на политическия модел

Време е за нова, стабилна и просперираща България!
    Ние обикновенните граждани сме заедно и сме обединени днес за да разбием модела за
    придобиването на власт и нейното упражняване!
    Защото 26 години по-късно, всичко градено от българското общесто е продадено, раздадено и
    подарено. Всички ние станахме свидетели на олигархичното управление, източващо
    българските капитали и унищожаващо всичко свято, градено с години и труд от поколенията!
    Публична тайна е, че приватизацията беше неуспешна и до днес няма търсене на отговорност от
    „тогавашните“ управляващите за небрежната държавната политика.
    Как бихме искали да излгежда един
    нов модел…

7 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google
  20. ДА БЪДЕ УЧРЕДЕНО ОТ СРЕДИТЕ НА НАЙ-АКТИВНО ПРОТЕСТИРАЩИТЕ: ГРАЖДАНСКО ДВИЖЕНИЕ ”НЕЗАВИСИМОСТ” ЗА ВЪЗРАЖДАНЕ НА БЪЛГАРИЯ !

За целта да бъдат излъчени измежду емблематични личности на протеста членове на Временен Изпълнителен Съвет, които да изработят Проекто-Устав и да подготвят и насрочат свикването на Общо Учредително Събрание за приемане на Програма и Избор на Изпълнителни органи ! Изборът на членове, както на Временния Изпълнителен Съвет, така и на Изпълнителните органи да става на база на критериите, заложени в предложение № 14 и с писмената препоръка на седем емблематични личности на протеста. В Програмата задължително да залегне „Избор на Експертен Кабинет в сянка”! Желателно е движението да носи името на символичния за настоящите протести площад „Незвисимост”.

26 гласа
    Гласуване
    влезте
    Проверка!
    (мислене ...)
    Изчисти
    или да влезете в
    • facebook
    • google